Güvenilir Medyum

Medyumluk, sunulan hizmetin kapsadığı alan gereği, istismarın yoğun şekilde oluştuğu gizemli bir ilimdir. İhtiyaç sahiplerinin içerisinde bulunduğu durum, kandırılmalarına ve aynı zamanda istismar edilmelerine çok müsaittir. Bu nedenle güvenilir medyum arıyorum söylemiyle çok sık bir şekilde karşılaşılır. Aslında gizli ilimlerle, büyü bozmayla uğraşan alimler, güzel ahlakın en önemli temsilcileri, normal halktan daha ileri bilgi birikimi ve dini bilgiye sahip kişilerdir. Bu sebeple onların, istismara yönelik olarak herhangi bir çabaları veya eylemleri olamaz.

En Güvenilir Medyumu Bulmak

Oluşan ihtiyaçlara çözüm oluşturacak, güvenilir medyum arıyorum talebi, sık karşılaştığımız bir taleptir. En güvenilir medyumu bulabilmek için yapılacak en iyi şey, medyumun alanında yaptığı çalışmalar, sahip oldukları bilgi birikimi ve dini bilgi birikimi, ahlaki özellikler gibi alanlarda derinlemesine araştırma yapmaktır. Unutulmaması gereken bir havas aliminin, kendisi hakkında yoğun şekilde reklam yapmayacağıdır. Bu sebeple aşırı reklam yapan medyumlara şüpheyle bakmanız doğru bir davranış olacaktır. Güvenilir medyum arıyorum sorusuyla, özellikle internet gibi mecralarda talepkar olmak, aslında art niyetli kişilere bir nevi istismara hazırım sinyalleri vermek olacağı unutulmamalıdır. Mutlaka ihtiyacınız doğrultusunda sıkı bir araştırmayı öncelikle yapmanız ve olabildiğince bilgi toplamanız ve ardından güvenilir olduğuna hükmettiğiniz medyumların hakkında derinlemesine araştırmalar yapmanız, en doğru medyumu seçebilmeniz için ihtiyacınız olan şeylerdir.

Güvenilir medyum arıyorum şeklinde internet üzerinde yapılan başvurulara verilen yanıtların samimiyetini, deneyimlerinize ve birikiminize bağlı olarak çözümleyebileceğinizi unutmayınız. Ayrıca art niyetli ve bu alanda çalışan kişilerin de bu işte uzmanlaştığı unutulmamalıdır. Tüm bu veriler, en güvenilir medyumu bulabilmenin kesin bir yolunu göstermiyorsa da, hata yapma olasılığınızı asgaride tutacak önlemlerdir.

Bir medyumun herhangi bir dini uyarıda bulunmadan, doğrudan büyü yapma teklifinde bulunması, alanında çok da iddialı olmadığının bir göstergesidir. Benzer şekilde gelecekten bilgi verdiğini iddia eden kişilere de şüpheyle yaklaşmanızı öneririz. Bu tür söylemlerde bulunan medyumların samimiyeti ve medyumluk düzeyleriyle ilgili şüphe duymanız gerekir. Alanları gereği iyi ahlakın önemli temsilcileri olmaları gereken medyumların, inanç sistemimize aykırı bu türlü tutumlar sergilemeleri, aslında kendilerini de açık etmeleri anlamına gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir