Bilicileri Cezalandırma

  Dünyaca ünlü medyumların daha önce ki yıllarda ismi bilici olarak geçmekteydi kahinler ile aynı içeriği yansıtmaktadır. Bilicilerin en bilinen özelliği trans halindeyken gelecekten bilgi verirdi. Mucize göstermiş medyumlardı biliciler. Ve mucizeleri spritüel alanda ve okült kitaplarda anlatılmaktadır. Dönemin hüddamları olacak kadar bilgi sahipleriydi. Pagan ritüellerinde ki trans halinde olan kahinler biliciler olarak bahsettiğimiz kimselerdi.

En iyi büyücüler olması tabi ki dönemin iktidarını veya krallarını rahatsız etmişti tahmin edeceğiniz üzere. Çünkü zaptedemediği bir güç olmasından kaynaklı bilicilerden korkmuşlardır yaşamın her döneminde. Kabala büyüsü örneğin bilicilere ait en güçlü büyülerden biridir. Kullandıkları simgeler ve tılsımlar dünyanın ilk büyücülerinden alındığı için bilicilerin yok edilmiş olması sizleri şaşırtmamalı.

Toplu olarak yakılmış veya asılmışlardır biliciler. Kiliseye aykırı hareket ettiklerini düşündükleri için. Yunan mitolojisinde ve büyücülükte unutulmadan anlatılan bir çok hikayesi vardır. Karanlık ilimlerde anlatılmasına rağmen yine de büyücüler kesinlikle kara büyü yapmazlardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir